Как правильно реагировать на критику и делать из нее выводы для развития?
Неважно, як реагувати на критику, важливо, як це вдавати личить тобі. Ось кілька порад, які допоможуть тобі перетворити критику на можливості для свого розвитку:1. Сприйми критику із відкритим розумом. Спробуй зберегти свої емоції під контролем і послухай, що хочуть тобі сказати.
2. Не піддавайся на провокацію і не обороняйся. Хочеш не хочеш, ти все одно будеш чути критику, тому відповісти гостротою не вийде.
3. Визнай свої помилки. Якщо тобі сказали про якусь важливу проблему, то навіть, якщо ти не погоджуєшся, принаймні визнай, що ти почуєш.
4. Задавай запитання для розуміння. Жодна критика не повинна лишатися без відповіді. Запитай про конкретні приклади та роз’яснення для більшого розуміння того, що цікавить.
5. Не приймай критику особисто. Іноді люди можуть неправильно інтерпретувати твої дії та слова, тому не перекладай критику на особисте.
6. Підтримуй свої думки та ідеї. Не дозволяй іншим критикувати тебе та твою персональність, це повинно стосуватися лише твоїх дій.
7. Використовуй критику для розвитку. Завжди шукай шляхи покращення за допомогою критики, а не бийся від неї.
8. Подякуй за критику. Навіть, якщо ти не згоден і не вважаєш, що отримав щось корисне, вдячність за коментар буде дорожчою в останній інстанції.
9. Не забувай, що критика – це можливість для твого росту та вдосконалення. Чим більш виручатимеш критику, тим швидше досягатимеш бажаного.
10. Не забувай грати в житті та радіти. Навіть, якщо критика може бути болючою, не дозволяй їй захоплювати тебе, ти є ще одним великим гравцем у цій великій грі під назвою «Життя». І навіть, якщо розігрів не вдалося, завжди є шанс переграти. Грати подякую, якщо засмучений розігрів..